Innowacyjne rozwiązania technologiczne

podnośniki kubełkowe

Feerum S.A. jest liderem innowacji w swojej branży. W ciągu zaledwie kilku lat wprowadziliśmy rozwiązania technologiczne, które w znacznym stopniu pozwoliły na zmniejszenie pracochłonności, wagi urządzeń oraz zużycia gazu i energii. Są to: zakup linii automatycznej do cięcia i profilowania stali, umożliwiający produkcję blach bocznych silosów w cyklu automatycznym z kręgu.

Dzięki tej innowacji w procesie produkcji pracochłonność została zmniejszona o ok. 70%.

 wprowadzenie blach konstrukcyjnych wysokowytrzymałych.

Ta innowacja spowodowała obniżenie wagi o ok. 15%, co jest istotne z punktu widzenia wykorzystania urządzeń transportowych.

 wprowadzenie suszarni zbożowej z recyrkulacją powietrza.

Dzięki temu o ok. 20% zmniejszyło się zużycie gazu w procesie suszenia.Wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań możliwe jest także dzięki stałemu inwestowaniu w zaplecze techniczne. Duży wpływ na wzrost jakości i parametrów urządzeń ma funkcjonowanie najnowocześniejszej hali produkcyjno-magazynowej, której budowa rozpoczęła się w 2008 roku, a ostateczne otwarcie nastąpiło w 2010 roku. Jej wyposażenie jest modernizowane, co stawia nas na poziomie najbardziej nowoczesnych firm w Polsce.


W 2014 roku firma zakupiła 5 robotów, które pracują w ściśle określonym obrębie produkcyjnym i skupione są na produkcji elementów, które spełniają najwyższe światowe wymagania. W procesie produkcji wykorzystujemy zrobotyzowane wykrawarki młoteczkowe, wypalarki plazmowe, prasy krawędziowe, prasy mimośrodowe oraz roboty do spawania.


Zrobotyzowane maszyny

Firma dysponuje dwoma robotami spawającymi, co zdecydowanie ułatwia proces produkcyjny. Najważniejszą cechą tych maszyn jest to, że wszystkie procesy spawania wykonywane przez nie odbywają się bez konieczności punktowania detali. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu specjalistycznych przyrządów. Asortyment spawany przez robota to:


kolana ø159mm, 219mm i 323,9mm o kącie pochylenia 5st, 15st 30st i 45st,
lejki zsypowe oraz zasypowe,
podstawy filarów,
bębny do podnośników kubełkowych.


Proces spawalniczy odbywa się w trzech etapach spawania, a amperaż i kolejność położenia spoin jest ustawiona przez komputerowe programy technologiczne. Robot jest wyposażony w stół obrotowy, który umożliwia operatorowi uzbrojenie oprzyrządowania i jednoczesne spawanie robota z drugiej strony stołu. Zalety robota spawalniczego to: brak możliwości przegrzania materiału, szybszy proces spawalniczy, brak możliwości wystąpienia porów w spoinie, brak powstawania odprysków w czasie spawania bez użycia preparatów antyodpryskowych, mniejsze zużycie części spawalniczych.


Ponadto wykorzystujemy także zautomatyzowane stanowisko do spawania, które posiada bardzo podobne cechy do robota spawającego. Przeznaczone jest do jednoczesnego spawania czterech spoin obwodowych z wykorzystaniem czterech odrębnych palników spawających. Ma to zastosowanie w spawaniu rur z kołnierzami o różnej średnicy i długości od 200mm do 3000mm. Podobnie jak w robocie stanowisko jest wyposażone w specjalne oprzyrządowanie, które nie wymaga punktowania kołnierza z rurą i jednocześnie umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie procesu spawania, co wydatnie skraca czas trwania całego cyklu spawalniczego.


Dużym unowocześnieniem dla ślusarni i spawalni okazał się zakup prasy mimośrodowej, która produkuje pierścienie do armatury i płytki do łańcucha, a także dwóch pras hydraulicznych wytwarzających czerpaki do wszystkich rodzajów przenośników.


Dysponujemy również nowoczesną tokarko-frezarką DOOSAN wyposażoną w podajnik pręta. Z kolei, wykorzystywana w naszej produkcji wypalarka plazmowa wypala detale do elementów. Dzięki pracy tej maszyny, nie ma deformacji materiału, detale nie są ukosowane. Istotną zaletą tego sprzętu jest możliwość wypalania blachy do grubości 40 mm. Wszystkie te maszyny zostały zakupione w ramach środków wykorzystujących wsparcie z programów unijnych.

 

 

 

 

Pobierz Katalog Feerum

Certyfikat SAM

Jakość Roku 2015 - Innowacja

Diamenty Forbesa 2015

Gazele Biznesu 2014

Fair Play 2013

Gazele Biznesu 2013

Diament Forbes

Logowanie do systemu B2B