Przenośniki łańcuchowe

Przenośniki łańcuchowe Redler


Przenośniki łańcuchowe są stosowane do transportu poziomego ziarna zbóż i kukurydzy, nasion roślin strączkowych i oleistych, różnych produktów paszowych (mączki, śruty, granulaty i brykiety) i innych. Przenoszenie surowca może odbywać się w sposób ciągły przy załadunku ręcznym lub mechanicznym. Znajdują szerokie zastosowanie przy obróbce ziarna (przyjęcie, czyszczenie, suszenie, magazynowanie itp.), w wytwórniach i mieszalniach pasz, gospodarstwach rolnych jak i dużych zakładach przemysłu spożywczego.

Przenośniki łańcuchowe cechuje:

Wydajność od 30 do 150 t/h.
Długość od 2m do 90m o skoku co 0,5m.
Wykonane z blachy ocynkowanej od 2 do 3mm.
Całość skręcana śrubami o twardości 8.8.
Występują w dwóch wariantach jako standardowy i koszowy.
Wyposażone są w łańcuch wykonany z płaskownika o grubości 6mm.
Można transportować ziarno pod kątem z ograniczeniem do 6°.
Hartowane ogniwa i tuleje.
Co piąta łopatka posiada nakładkę gumową.
Spód wykonany z materiału trudnościeralnego.
Listwa prowadząca łańcuch wykonana z teflonu.
Kanał rewizyjny znajduje się w części napędowej.
Stacja napinająca z napinaczem obustronnym mechanicznym.
Posiada dodatkowo łopatki zgarniające.
Zastosowanie sprawdzonych napędów gwarantuje niezawodną pracę przenośników.
Oferujemy różne warianty długości nóżek pod redlerem.
W zależności od wydajności przenośnika, wylot i wlot przystosowane są pod odpowiednią armaturę jak : Ø159; Ø219; Ø244,5; Ø324.
Przenośnik do 6m można wykorzystywać w opcji prawo-lewo co oznacza że towar można wysypywać na końcu i na początku urządzenia
Możliwość prowadzenia ziarna w dwóch kierunkach (prawo-lewo) na dłuższe odległości przy zastosowaniu przenośnika dwupodłogowego (dwukanałowy).
Jeżeli przenośniki łańcuchowe znajdują się w miejscu trudno dostępnym i nie są zakryte (np. na wysokości), posiadają na kanałach zadaszenie skośne. Ma to na celu wyeliminowanie zalegania śniegu lub wody opadowej
Możliwość prowadzenia ziarna na pewną wysokość (przy niewielkiej długości własnej) dzięki zastosowaniu redlera łukowego.
Istnieje możliwość wysypu i zasypu z wielu dróg. Wylot ziarna odbywa się wówczas przez zasuwę podredlerową, która umożliwia tymczasowe zamknięcie i otwarcie interesującej nas ścieżki technologicznej.

Przenośniki łańcuchowe Redler


Przenośniki łańcuchowe Redler

Przenośniki łańcuchowe