Silosy Zbożowe Spedycyjne FSS

Silosy zbożowe służą do krótko terminowego przechowywania ziarna. Są one wykonane z blach konstrukcyjnych ocynkowanych falistych. W ofercie posiadamy zbiorniki o średnicy 3,8 i pojemności od 24 do 87 ton w jednym zbiorniku ziarna pszenicy. Charakterystyczna cechą zbiorników jest gramatura cynku wynosząca od 275 g/m² do 450 g/m². Zbiorniki wykonane z blachy falistej zapewniają zdecydowanie sztywniejszą, a tym samym bardziej wytrzymałą na wszelkiego typu odkształcenia konstrukcję.

Główne przeznaczenie tego silosu to tymczasowe przechowywanie materiału sypkiego w celu późniejszego szybkiego wysypania na transport. Wysyp w kształcie leja pozwala na szybkie opróżnienie silosu. W ofercie znajdują się silosy o kącie leja 40°, 50° i 60° (opcjonalnie). Silos postawiony jest na specjalnej konstrukcji wsporczej, pod którą może przejeżdżać transport jezdny. Istnieje możliwość łączenia ram tworząc szereg modułowy.

Dodatkową zaletą zastosowania blachy falistej w części walcowej zbiorników jest załamywanie promieni słonecznych, zapobiegające nadmiernemu nagrzewaniu się przechowywanych materiałów w okresie letnim. Oprócz tego są one montowane na tzw. cegłę, by wydłużyć czas eksploatacji silosu. Przez cały czas udoskonalamy swoje produkty. Najlepszym tego przykładem jest zwiększenie kąta dachu do 34° w celu zapobiegnięciu zaleganiu śniegu oraz niebezpiecznym zwisom i oblodzeniem.