Realizacje

Jesteśmy obecni w 12 krajach w Europie oraz Azji

Zrealizowaliśmy inwestycje o łącznej pojemności ponad 4 mln m³


Wyjątkowość oferowanych przez FEERUM rozwiązań doceniają Klienci w Polsce i za granicą. FEERUM, oprócz Polski, jest obecne również na Ukrainie, Litwie, Łotwie, Słowacji, w Czechach, Niemczech, Białorusi, Rosji (Obwód Kaliningradzki), Rumunii, Bułgarii, a nawet w Mongolii i Tanzanii.

26 700 m³ ziarna w jednym silosie


W portfolio zrealizowanych inwestycji FEERUM przeważają kompleksowe zespoły suszarniczo–magazynowe zaprojektowane, wyprodukowane, wybudowane i uruchomione przez naszych specjalistów. Stawiamy silosy o pojemności od 5 m 3 do ponad 26 700 m³. Tworzymy rozwiązania, które wyprzedzają potrzeby naszych Klientów. Dużą wagę przykładamy do udoskonalania produktów już istniejących oraz projektowania innowacyjnych technologii ochrony i przechowywania ziarna.

Niezawodny serwis


Projekt, budowa i uruchomienie kompleksu suszarniczo-magazynowego to dla nas początek współpracy z Klientem. Obiektami opiekujemy się cały czas, także po upływie okresu gwarancji. Umożliwia to system monitoringu pracy online. Dzięki temu, w przypadku jakiegokolwiek problemu, pracownicy firmy mogą zdalnie zdiagnozować sytuację i pomóc w usunięciu usterki. Dodatkowo FEERUM prowadzi szkolenia dla operatorów obiektów, aby mogli zapoznać się ze specyfiką obsługi elewatorów, zarówno przed ich oddaniem do użytku jak i, jeśli jest taka potrzeba, w trakcie ich wieloletniej pracy.

Gniechowice

12 000
Lokalizacja
Gniechowice, Dolny Śląsk, Polska
Czas realizacji
2017
Rodzaj ziarna
pszenica, rzepak, kukurydza

Obiekt suszarniczo – magazynowy złożony z dwóch silosów płaskodennych 15,3/14, trzech FSP 11,5/14 oraz silosu FSL 7,6/11, suszarni SDGG24 oraz urządzeń transportujących o wydajności 50 t/h. Całość zarządzana za pomocą szafy sterowniczej. Pojemność łączna obiektu to blisko 12 000 m³.

Miłomłyn

5 500
Lokalizacja
Kijowiec – Kolonia, województwo lubelskie, Polska
Czas realizacji
2020
Rodzaj ziarna
pszenica, żyto

Kompleks suszarniczo – magazynowy wybudowany w 2020 roku w województwie lubelskim dla młynu pszenno - żytniego. Zastosowaliśmy w nim silosy płaskodenne z monitoringiem temperatur, turbowentylatorami grawitacyjnymi i wentylatorami nawiewowymi, wygarniacze ślimakowe, przenośniki łańcuchowe, podnośniki kubełkowe oraz połączenia technologiczne z wypełnieniem trudnościeralnym. Łączna pojemność obiektu to blisko 6 500 m3.

Gołymin

5 800
Lokalizacja
Gołymin, Mazowsze, Polska
Czas realizacji
2020
Rodzaj ziarna
kukurydza, pszenica

Kompleks suszarniczo – magazynowy wybudowany w 2020 roku w centralnej Polsce. Zastosowaliśmy w nim silosy lejowe z koszem wewnętrznym 8,6 (z monitoringiem temperatur), silosy spedycyjne z konstrukcją wsporczą, urządzenia do transportu ziarna – przenośniki łańcuchowe, podnośniki kubełkowe, przenośniki taśmowe; armaturę – zasuwy ręczne i elektryczne, rozdzielacze, połączenia technologiczne z wypełnieniem. Łączna pojemność obiektu - 4 400 ton.

Bielawa

7 000
Lokalizacja
Bielawa, Dolny Śląsk, Polska
Czas realizacji
2020
Rodzaj ziarna
kukurydza, pszenica

Obiekt o łącznej pojemności 7 000 m3 ziarna wybudowany dla grupy producentów nasion zbóż. Zastosowaliśmy w nim m.in.: silosy płaskodenne FSP 12,4/12 (z sondą temperatur wraz z układem pomiaru), silosy lejowe 6,7/12/50st, silosy spedycyjne FSS 3,8/3/40st, podnośniki kubełkowe wraz z podestami obsługowymi, przenośniki łańcuchowe, wygarniacze ślimakowe, połączenia technologiczne tj. rury spustowe, kolana, rozdzielacze z wypełnieniem trudnościeralnym. Cały obiekt został okablowany i podłączony do mikroprocesorowego sterowania. Wykonane prace stanowiły pierwszy etap zadania, w drugiej części wymienione zostaną transporty w starej części obiektu.

Pułtusk

7 890
Lokalizacja
Gołymin, Mazowieckie, Polska
Czas realizacji
2019
Rodzaj ziarna
kukurydza, pszenica, jęczmień, pszenżyto

Obiekt wybudowany w charakterze generalnego wykonawcy dla klienta zajmującego się skupem, suszeniem, magazynowaniem i sprzedażą zbóż. Zastosowane maszyny i urządzenia: silosy lejowe, silosy płaskodenne, silosy buforowe, suszarnia pracy ciągłej wraz z czyszczalnią, urządzenia transportowe (redler łukowy kosza przyjęciowego, redler poprzeczny kosza łukowy, podnośnik kubełkowy, redler górny silosów, taśmociąg dolny silosów), armatura (zasuwy ręczne i elektryczne) oraz konstrukcje wsporcze. Łączna pojemność obiektu wynosi blisko 6 000 ton ziarna.

Realizacja FEERUM dla MOTO-AGRO Sp. z o. o. (Pułtusk).

Wierzbica Górna

8 500
Lokalizacja
Wierzbica Górna, Opolskie, Polska
Czas realizacji
2019
Rodzaj ziarna
pszenica, rzepak , kukurydza

Realizacja dla przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją zwierzęcą oraz roślinną, o rocznej produkcji zbóż na poziomie 4 tysięcy ton. W obiekcie zastosowaliśmy silosy lejowe, silos buforowy, silosy płaskodenne (o pojemności 1 300 ton każdy), suszarnię pracy ciągłej o wydajności suszenia kukurydzy 220 t/dobę, czyszczalnię oraz urządzenia transportowe o wydajności 50 ton na godzinę. Całkowita pojemność obiektu to blisko 6,5 tys. ton.Realizacja FEERUM dla AGRO-FERM.

Chobienice

4 328
Lokalizacja
Chobienice, Wielkopolska, Polska
Czas realizacji
2013 i 2018 rok
Rodzaj ziarna
pszenica, kukurydza, żyto, rzepak

Realizacja dla czołowego polskiego producenta różnych rodzajów cebuli i ziemniaków oraz rodzinnego gospodarstwa z kilkunastohektarowym areałem upraw. Pierwsza część obiektu – 6 silosów FSL wraz z urządzeniami transportowymi i czyszczalnią – powstała w 2013 roku. Obiekt został rozbudowany w 2018 roku o kolejnych 5 silosów lejowych. Obiekt magazynowy zlokalizowany jest tuż obok hotelu, restauracji, sal konferencyjnych i stadniny koniFEERUM dla Gospodarstwa Jazdon

Udanin

10 574
Lokalizacja
Udanin, Dolny Śląsk, Polska
Czas realizacji
III – IV kw. 2017
Rodzaj ziarna
jęczmień, pszenica, rzepak

Obiekt suszarniczo – magazynowy, w którym zastosowaliśmy 4 silosy płaskodenne o pojemności 1004 ton każdy, suszarnię DGG 15 oraz czyszczalnię. Obok silosów wybudowane zostały dwa magazyny płaskie o łącznej pojemności 4 000 ton zboża. Ponadto w obiekcie wykorzystaliśmy szeroką gamę urządzeń transportowych: podnośniki kubełkowe, redlery do odbioru i zasypu silosów, wygarniacz ślimakowy, przenośnik skośny nad magazynem buforowym oraz taśmociąg z wózkiem jezdnym do zasypu magazynu płaskiego. Cały obiekt sterowany jest automatycznie. W silosach zastosowaliśmy sondy temperatur. FEERUM było Generalnym Wykonawcą obiektu.Realizacja FEERUM dla Wampak Sp z o. o.

Bledzew

12 100
Lokalizacja
lubuskie, Polska
Czas realizacji
II kw. 2017 – II kw. 2018
Rodzaj ziarna
pszenica, jęczmień,
żyto, kukurydza, rzepak

Kompleks w Bledzewie obejmuje 8 silosów płaskodennych, 2 silosy lejowe o pojemności 600 ton (pełnią rolę buforów w trakcie suszenia), czyszczalnię bębnową (o wydajności czyszczenia 100 t/h pszenicy), silos spedycyjny, wiatę z koszem przyjęciowym przejezdnym. Ważnym elementem obiektu jest suszarnia o wydajności 200 t/h (wydajność suszenia kukurydzy) wyposażona w system odpyleń oraz system recyrkulacji powietrza). Płynną prace kompleksu oraz sprawne przyjęcie zbóż umożliwia system transportujący o wydajności 80 t/h, wyposażony m.in. w podnośniki kubełkowe z zoptymalizowanym kształtem głowicy i redlery odbierające z falownikami. Sterowanie całym obiektem zostało w pełni skomputeryzowane.

Składowice

4 145
Lokalizacja
Dolny Śląsk, Polska
Czas realizacji
I kw. – III kw. 2018
Rodzaj ziarna
kukurydza, rzepak, pszenica

Obiekt suszarniczo – magazynowy dla firmy zajmującej się produkcją rolną, składający się z: pięciu silosów FSL 7,6 (kąt leja 40˚), suszarni SGG 16, czyszczalni sitowej wraz z konstrukcją oraz transportów (podnośniki kubełkowe, redlery łukowe, przenośniki taśmowe).

Zwoleń

3 300
Lokalizacja
Mazowsze, Polska
Czas realizacji
IV kw. 2016 – III kw. 2017
Rodzaj ziarna
pszenica, kukurydza,
słonecznik, rzepak

Kompleks suszarniczo – magazynowy zaprojektowany i wykonany dla polskiej grupy producenckiej zbóż i nasion oleistych. Obiekt składa się z 2 silosów płaskodennych o łącznej pojemności 1406 ton, 3 silosów lejowych o łącznej poj. 714 ton oraz 2 silosów lejowych buforowych o łącznej poj. 348 ton, suszarni o pracy ciągłej SGG 16 o wydajności suszenia pszenicy 504t/dobę oraz czyszczalni sitowej (czyszczenie wstępne 55t/h). Całość obsługują urządzenia transportujące o wydajności 50t/h oraz szafa sterownicza FEERUM.

Błotnica Strzelecka

8 350
Lokalizacja
woj. opolskie, Polska
Czas realizacji
II – III kw. 2016
Rodzaj ziarna
kukurydza, pszenica,
słonecznik, pszenżyto

FEERUM jako Generalny Wykonawca zaprojektował, wybudował i oddał do użytku obiekt magazynowy przystosowany do pracy ciągłej dla jednego z największych zakładów produkujących pasze w województwie opolskim. Firma magazynuje obecnie pasze w 7 silosach lejowych FSL 7,6/17 - 50° o łącznej pojemności 5110 ton, 3 silosach lejowych FSL 6,7/12 - 60° o łącznej pojemności 1260 ton. W obiekcie wykorzystano także urządzenia transportujące o wydajności 80t/h.

Pawłów

18 300
Lokalizacja
Lubelszczyzna, Polska
Czas realizacji
II kwartał 2016
Rodzaj ziarna
kukurydza

Obiekt w Pawłowie, zaprojektowany, wykonany i oddany do użytku dla polskiego oddziału niemiecko – holenderskiej grupy zbożowo - paszowej. Jest to jedna z największych inwestycji tego typu w Polsce w 2016 roku. Składa się na nią: 12 silosów lejowych FSL 7,6/17 - 40°, 4 silosy lejowe buforowe FSL 5,7/14 - 50°, 4 silosy lejowe spedycyjne 3,8/5- 40°, 4 silosy płaskodenne FSP 11,5/11, hala przeznaczona na magazynowanie płodów rolnych oraz budynek wielofunkcyjny (w nim m.in. laboratorium i sterownia). Kompleks wyposażono ponadto w nowoczesną suszarnię, dwie czyszczalnie sitowe, urządzenia transportujące o wydajności 130t/h oraz w pełni skomputeryzowaną szafę sterowniczą.

Konin

6 100
Lokalizacja
Wielkopolska, Polska
Czas realizacji
II – III kw. 2016
Rodzaj ziarna
kukurydza

FEERUM zaprojektowało i uruchomiło ciekawy obiekt suszarniczo – magazynowy wspomagający pracę gorzelni. W obiekcie wykorzystano urządzenia załadowczo – rozładunkowe , w tym konstrukcję pod czyszczalnie z zadaszeniem, czyszczalnię sitowo – bębnową, 2 silosy płaskodenne o łącznej pojemności 4 560 ton, silosa lejowego buforowego o pojemności 65 ton, suszarni o pracy ciągłej SGG 12 wraz z podestem obsługowym i drabiną.Realizacja FEERUM S.A. dla firmy Chemat z Konina, oferującej konkurencyjne rozwiązania w budowie instalacji stosowanych w przemyśle spirytusowym, chemii przemysłowej i produkcji biopaliw.

Trzęsów

28 947
Lokalizacja
Dolny Śląsk, Polska
Czas realizacji
III kw. 2017
Rodzaj ziarna
rzepak, jęczmień, pszenica, kukurydza

FEERUM zaprojektowało, wykonało i uruchomiło kompleks suszarniczo – magazynowy o łącznej pojemności około 22 000 ton. Inwestor dysponuje obecnie czyszczalnią sitowo – bębnową z trzema sitami o wydajności czyszczenia pszenicy 60t/h, 6 silosami płaskodennymi o łącznej pojemności 18 396 ton, 3 silosami lejowymi o łącznej pojemności 3220ton oraz suszarnią SDGG15 z systemem odpyleń.

Topola Wielka

39 400
Lokalizacja
Wielkopolska, Polska
Czas realizacji
2013, 2015, 2017 i 2019 rok
Rodzaj ziarna
wszystkie zboża

Pierwsze obiekty suszarniczo – magazynowe dla inwestora zrealizowaliśmy w 2013 roku. Obiekt był następnie rozbudowywany. Obecnie obejmuje: silosy płaskodenne o łącznej pojemności blisko 19 000 ton, silos lejowy spedycyjny, silosy buforowe lejowe, suszarnię SDGG 28 z recyrkulacją powietrza i systemem odzysku ciepła, czyszczalnię. W ramach najnowszej inwestycji dobudowaliśmy kolejne dwanaście silosów lejowych. Zastosowanie różnorodnej pojemności silosów daje możliwość konfekcjonowania zbóż o różnych parametrach. Jest to duża przewaga konkurencyjna naszego klienta.FEERUM dla AGRITO Monika Świtała

Chojnów

26 700
Lokalizacja
Dolny Śląsk, Polska
Czas realizacji
II – IV kw. 2015
Rodzaj ziarna
kukurydza, rzepak, pszenica

Zespół suszarniczo – magazynowy w Chojnowie wyposażony został w nowatorski system transportu ziarna, na który składają się przenośniki taśmowe, redlery łukowe i zetowe oraz podnośniki kubełkowe. FEERUM stosuje w tym obiekcie system schładzania nasion w silosach głównych, dzięki czemu ziarno zachowuje wysokie właściwości biologiczne. Kompleks składa się z: 2 silosów płaskodennych FSP 23,8/20, 2 silosów lejowych FSL 7,6/13 - 50°, 2 silosów lejowych FSL 8,6 /16 - 50° z lejem wewnętrznym, silosu spedycyjnego FSS 3,8/4 - 40°, 2 suszarni z rekuperatorami ciepła oraz czyszczalni sitowo-bębnowej. Podczas testów najnowszych rozwiązań suszarnicznych FEERUM w sezonie 2017 w przyjęliśmy i przesuszyliśmy blisko 30 000 ton kukurydzy.

Centrum Badawczo - Rozwojowe FEERUM

Osła

88 700
Lokalizacja
Dolny Śląsk, Polska
Czas realizacji
IV kw. 2010 – III kw. 2011
Rodzaj ziarna
pszenica, żyto

Przez wiele lat był to największy obiekt suszarniczo – magazynowy w Polsce dla wykonania wedle nowoczesnej technologii produkcji zbiorników stalowych. FEERUM od początku prowadziło ją jako Generalny Wykonawca. Pierwszy etap inwestycji trwał nie cały rok, mimo trudnych warunków pogodowych oraz konieczności częściowej wymiany gruntu. Obiekt składa się z 8 silosów płaskodennych o pojemności 9 000 ton każdy, oraz 6 silosów lejowych o pojemności całkowitej 6000 ton. Na obiekcie pracuje ponadto suszarnia DGG28 (wydajność dla pszenicy 1020 t/doba), czyszczalnia sitowa (200t/h) oraz urządzenia załadowczo – rozładunkowe o wydajności od 50 do 130 t/h. Całość sterowana jest za pomocą szaf sterowniczych.

Wybudowany przez FEERUM kompleks magazynowy dla firmy Młynpol w ciągu 7 lat nieprzerwanej pracy przerobił 2 miliony ton ziarna, przyjmując codziennie minimum 800 ton zbóż.

Redło

26 000
Lokalizacja
Pomorze Zachodnie, Polska
Czas realizacji
III kw. 2016 – III kw. 2017
Rodzaj ziarna
pszenica, pszenżyto,
rzepak, kukurydza

Mimo trudnych warunków ziemnych, które wymusiły wymianę gruntu w miejscu posadowienia inwestycji, FEERUM spełniło wymagania klienta i oddało obiekt w planowanym terminie. Kompleks obejmuje: 2 silosy płaskodenne o łącznej poj. 12376 ton, 2 silosy płaskodenne o łącznej poj. 4038 ton, suszarnię pracy ciągłej SGG16 o wydajności suszenia pszenicy 504t/dobę, bufor po suszeniu o poj. 315t, wialnię aspiracyjną o wydajności 130t/h, wiatę kosza przyjęciowego (kosz przejezdny) o dł. 15 m, wiatę do załadunku samochodów ciężarowych oraz urządzenia transportowe o wydajności 130t/h.

Drwalewice

21 052
Lokalizacja
woj. lubuskie, Polska
Czas realizacji
II część - 2015, ostatnia - 2017
Rodzaj ziarna
kukurydza, pszenżyto,
jęczmień, pszenica

Obiekt suszarniczo – magazynowy wybudowany dla Gospodarstwa Drobiarskiego Mariusza Bugaja – jednego z największych dostawców jaj w Polsce. Pierwsza część obiektu - 11 silosy lejowe o łącznej pojemności blisko 5 tysięcy ton ziarna, suszarnia pracy ciągłej, czyszczalnia, urządzenia transportujące oraz wiata kosza przyjęciowego – powstała w 2015 r. Obiekt był trzykrotnie rozbudowywany o kolejne silosy i urządzenia transportujące. Kompleks w Drwalewicach pracuje nieprzerwanie od 2016 roku, może pomieścić obecnie ponad 16 tysięcy ton ziarna dzięki czemu zapewnia stałe źródło pokarmu dla 450 tys. kur niosek.

Realizacja FEERUM dla Gospodarstwa Drobiarskiego Mariusza Bugaja.

Rzeczyn

5 000
Lokalizacja
Zachodniopomorskie, Polska
Czas realizacji
I – III kw. 2017
Rodzaj ziarna
żyto, jęczmień, pszenica,
pszenżyto, rzepak, kukurydza

Prace w Rzeczynie prowadzone były w trudnych warunkach ziemnych, przy wysokim poziomie wód gruntowych. Doskonale sprawdziły się tutaj redlery łukowe. Obiekt składa się z 4 silosów lejowych o łącznej poj. 2820 t, 3 sztuk silosów lejowych buforowo-magazynowych o łącznej poj. 879 t oraz silosu spedycyjnego o pojemności 44 t. Kompleks uzupełnia: czyszczalnia, urządzenia transportujące 80 t/h oraz suszarnia o pracy ciągłej DGG 18 z systemem odzysku ciepła i odpyleń. System ten pozwala zaoszczędzić nawet 15% paliwa w stosunku do tradycyjnych rozwiązań grzewczych. Całość sterowana jest w pełni komputerowo.

Białogard

13 100
Lokalizacja
Pomorze Zachodnie, Polska
Czas realizacji
IV kw. 2014 – IV kw. 2015
Rodzaj ziarna
pszenica, rzepak

Kompleks suszarniczo – magazynowy zaprojektowany, wykonany i uruchomiony dla jednego z największych operatorów branży agro w Polsce. Obiekt złożony jest z 5 silosów płaskodennych o łącznej pojemności 7 000 ton, 6 silosów lejowych o łącznej pojemności 1440 ton, czyszczalni bębnowej o wydajności 130 t/h oraz urządzeń transportujących (wydajność 80 t/h).

Żnin

3 950
Lokalizacja
Kujawy i Pomorze, Polska
Czas realizacji
I etap – 2015, ostatni – 2018
Rodzaj ziarna
pszenica, rzepak, kukurydza

Obiekt magazynowy wybudowany dla zakładów zbożowych. Zastosowano w nim: silosy płaskodenne, silos buforowy, silos spedycyjny, czyszczalnię bębnową (wydajność dla pszenicy 130 ton/h), urządzenia transportowe – podnośniki kubełkowe i przenośniki łańcuchowe. Po pierwszej budowie w 2015 roku, obiekt został rozbudowany w 2018 roku. Łączna pojemność obiektu 3 000 ton.

Marianki

43 300
Lokalizacja
woj. lubuskie, Polska
Czas realizacji
III - IV kw. 2017
Rodzaj ziarna
pszenica

Kompleks magazynowo – suszarniczy w Mariankach to jeden z największych obiektów zrealizowanych przez FEERUM w roli Generalnego Wykonawcy. FEERUM zaprojektowało, wykonało i oddało go do użytku w rekordowym czasie zaledwie 4 miesięcy. Obiekt składa się z suszarni pracy ciągłej z recyrkulacją powietrza i systemem cyklowentylatorów (wydajność suszenia pszenicy 90 ton/h), 2 silosów buforowych z przewietrzeniem o łącznej pojemności 1308 ton, 12 silosów płaskodennych o łącznej pojemności 31 596 ton, czyszczalni sitowo – bębnowej z trzema sitami (wydajność czyszczenia pszenicy 80 t/h). Cały kompleks sterowany jest za pomocą szafy sterowniczej zaprojektowanej i wykonanej przez FEERUM.

Bielice

6 500
Lokalizacja
woj. opolskie, Polska
Czas realizacji
III kw. 2016
Rodzaj ziarna
pszenica, kukurydza, pszenżyto

Inwestorem obiektu w Bielicach jest polski producent drobiu. Kompleks suszarniczo – magazynowy składa się z: czyszczalni sitowo – bębnowej (wydajność czyszczenia dla pszenicy 50t/h), suszarni o pracy ciągłej SDGG11 z recyrkulacją powietrza (wydajność suszarni dla pszenicy 720t/dobę), silosa buforowego o pojemności 184 ton, 6 silosów lejowych o łącznej pojemności 4 302 ton, 5 silosów lejowych o łącznej pojemności 480 ton oraz 2 silosów spedycyjnych. Całość sterowana jest za pomocą szafy sterowniczej FEERUM.

Koźmin Wielkopolski

5 289
Lokalizacja
Wielkopolska, Polska
Czas realizacji
2012
Rodzaj ziarna
zboża, kukurydza

Obiekt magazynowy o pojemności 4 020 ton, składający się z czterech silosów płaskodennych oraz systemu załadowczo-rozładowczego. Cały kompleks zarządzany jest za pomocą szafy sterowniczej zaprojektowanej i wykonanej przez FEERUM.

Kostomłoty

4 039
Lokalizacja
Dolny Śląsk, Polska
Czas realizacji
2010
Rodzaj ziarna
kukurydza, pszenica, rzepak

Obiekt suszarniczo - magazynowy o pojemności 2 950 ton, składający się z czterech silosów płaskodennych oraz silosu lejowego o pojemności 230 ton. W skład obiektu wchodzi również suszarnia o cyklu ciągłym i wydajności suszenia pszenicy 331 ton/dobę. Specjalna budowa suszarni ogranicza do minimum straty ciepła, ułatwia odparowanie wilgoci i ogranicza wyciąganie na zewnątrz pyłów i drobnych cząstek.

Strzegom

1 736
Lokalizacja
Dolny Śląsk, Polska
Czas realizacji
2012
Rodzaj ziarna
pszenica, jęczmień, żyto

Obiekt magazynowy składający się z 5 silosów lejowych o łącznej pojemności 1 320 ton. Wysyp w kształcie leja pozwala na szybkie opróżnienie silosu. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych transportów do wygarniania ziarna oraz nie ma potrzeby czyszczenia silosu wewnątrz, ponieważ ziarno zostaje rozładowane w całości grawitacyjnie.

Żabice

8 885
Lokalizacja
Dolny Śląsk, Polska
Czas realizacji
I kw. 2014 - II kw. 2015
Rodzaj ziarna
kukurydza

Obiekt magazynowy składający się z 4 silosów płaskodennych 10,5/8 o łącznej pojemności 2452 ton, 4 silosów płaskodennych 10,5/14 o łącznej pojemności 4224 ton, silosu lejowego – 4,8/4 o pojemności 77 ton, urządzeń transportujących o wydajności 50 t/h oraz czyszczalni o wydajności 40t/h (czyszczenie dokładne).

Ligota Wielka

4282
Lokalizacja
Dolny Śląsk, Polska
Czas realizacji
II-III kwartał 2015
Rodzaj ziarna
kukurydza

Obiekt suszarniczo- magazynowy składający się z 6 silosów płaskodennych o pojemności 668 ton każdy, silosu lejowego buforowego o pojemności 274 tony, czyszczalni sitowo-bębnowej (wydajność 35 t/h przy czyszczeniu dokładnym), suszarni o cyklu ciągłym z cyklowentylatorami oraz urządzeń transportujących o wydajności 60t/h.

Sokołowiec

426
Lokalizacja
Dolny Śląsk, Polska
Czas realizacji
II kwartał 2017
Rodzaj ziarna
kukurydza

Obiekt magazynowy składa się z 2 silosów lejowych o łącznej pojemności blisko 324 ton oraz czyszczalni sitowej o wydajności czyszczenia wstępnego 30t/h. Całość sterowana za pomocą szafy sterowniczej zaprojektowanej i wykonanej przez FEERUM.

Wschowa

3 300
Lokalizacja
województwo lubuskie, Polska
Czas realizacji
II kw. – III kw. 2017
Rodzaj ziarna
pszenica, kukurydza

Obiekt składa się z 4 silosów lejowych o pojemności 632 ton każdy, dwóch mniejszych na dodatki paszowe, urządzeń transportujących o wydajności 50 t/h oraz wialni. W silosach zastosowaliśmy system przewietrzenia połączony ze stacją pogodową, dzięki czemu możemy zapewnić idealne warunki przechowywania ziarna.

Makówka

5 263
Lokalizacja
Podlasie, Polska
Czas realizacji
I kw. 2015 – II kw. 2017
Rodzaj ziarna
zboża, kukurydza, rzepak

Na obiekcie zainstalowano urządzenia do przyjęcia, czyszczenia, suszenia i magazynowania zbóż. Obiekt sterowany jest przez jednostkę centralną – komputer. Łączna pojemność obiektu – około 4 000 ton.

Grabki Duże

5 263
Lokalizacja
województwo świętokrzyskie, Polska
Czas realizacji
II-III 2011
Rodzaj ziarna
kukurydza, pszenica,
jęczmień, pszenżyto

Zespół magazynowy składający się z 6 silosów lejowych o pojemności całkowitej blisko 4 000 ton, wyposażony w system załadowczo–rozładowczy o wydajności 100t/h.

Pisz

6 730
Lokalizacja
Warmia i Mazury, Polska
Czas realizacji
zakończenie drugiego
etapu - IV kw. 2012
Rodzaj ziarna
zboża, kukurydza

Obiekt magazynowy składający się z 8 silosów lejowych FSL 7,6/15 o łącznej pojemności 5 112 ton oraz urządzeń transportujących o wydajności 100t/h.

Głuchów

14 830
Lokalizacja
Podkarpacie, Polska
Czas realizacji
II - III kwartał 2015
Rodzaj ziarna
kukurydza, pszenica

Obiekt suszarniczo – magazynowy o łącznej pojemności 11 271 ton. Wyposażony został w 3 silosy lejowe, 4 silosy płaskodenne o pojemności 2 084 ton oraz dwóch mniejszych o pojemności 990 ton każdy. Na obiekcie znajduje się również suszarnia przeznaczona do pracy ciągłej o wydajności suszenia dla pszenicy 720 t/dobę oraz czyszczalnia. Całość obsługiwana jest za pomocą urządzeń transportujących o wydajności 130t/h oraz szafy sterowniczej.

Wietlin

7 934
Lokalizacja
Podkarpacie, Polska
Czas realizacji
II-III 2013
Rodzaj ziarna
kukurydza, pszenica

Obiekt suszarniczo – magazynowy o łącznej pojemności 6 030 ton, składający się z 2 silosów buforowych, 6 silosów płaskodennych, wykonanej ze stali o podwyższonej trwałości suszarni (wydajność suszenia pszenicy 612 t/dobę), czyszczalni sitowo – bębnowej (czyszczenie dokładne, wydajność 40 t/h), a także urządzeń transportujących o wydajności 60 t/h.

Reńska Wieś

1 400
Lokalizacja
woj. opolskie, Polska
Czas realizacji
III kw. 2016
Rodzaj ziarna
pszenica, kukurydza

Kompleks magazynowy składa się z: 2 silosów lejowych o łącznej pojemności niespełna 1 000 ton, oraz silosu spedycyjnego o pojemności 86 ton. Silosy te zostały dołączone do istniejącego już magazynu i suszarni. Całość sterowana jest za pomocą szafy sterowniczej FEERUM.

Muszkowice

1 900
Lokalizacja
Dolny Śląsk, Polska
Czas realizacji
III kw. 2016
Rodzaj ziarna
pszenica, kukurydza,
pszenżyto, rzepak

Inwestorem obiektu w Muszkowicach jest polski producent materiału siewnego. Kompleks magazynowy składa się z: kosza przyjęciowego 50t/h, czyszczalni sitowej (wydajność czyszczenia dla pszenicy 50t/h), 8 silosów lejowych o łącznej pojemności 1 400 ton. Całość sterowana jest za pomocą szafy sterowniczej FEERUM wraz z komputerem. W przyszłości do obiektu ma byś jeszcze dostawiona suszarnia pracy ciągłej wraz z silosem buforowym.

Makowiska

32 900
Lokalizacja
Mazowieckie, Polska
Czas realizacji
I etap – 2012, ostatni – 2018
Rodzaj ziarna
kukurydza

Kompleks magazynowy dla jednego z największych producentów mięsa drobiowego w Polsce. FEERUM współpracuje z inwestorem już od 2011 roku i stale rozwija obiekt, wraz z powiększającymi się potrzebami firmy, ostatnio w 2018 roku. Obiekt w Makowiskach obejmuje obecnie m.in. silosy płaskodenne, lejowe, czyszczalnię i urządzenia załadowczo-rozładowcze. Łączna pojemność obiektu to blisko 25 000 ton.


Realizacja FEERUM dla DROBEX-AGRO Sp. z o.o.

Świebodzin

12 963
Lokalizacja
województwo lubuskie, Polska
Czas realizacji
2013
Rodzaj ziarna
kukurydza, pszenica, rzepak, żyto

Obiekt suszarniczo – magazynowy, składający się z 6 silosów płaskodennych o łącznej pojemności 9 852 ton, silosu buforowego, suszarni o wydajności suszenia dla pszenicy 720 t/dobę oraz czyszczalni sitowej. Całość obsługiwana jest za pomocą urządzeń transportujących o wydajności 50 t/h. W pełni skomputeryzowana szafa sterownicza umożliwia stały monitoring pracy obiektu oraz dostęp do szerokiej gamy informacji dodatkowych, np. pomiarów temperatury.

Podła Góra

3 710
Lokalizacja
województwo lubuskie, Polska
Czas realizacji
II – IV kw. 2015
Rodzaj ziarna
pszenica, kukurydza, rzepak

Obiekt magazynowy składający się z 4 silosów lejowych FSL 7,6/17 - 40° każdy o pojemności 705 ton oraz z urządzeń do transportu ziarna o wydajności 50t/h.

Głubczyce

35 628
Lokalizacja
Głubczyce, Opolszczyzna, Polska
Czas realizacji
2012 - 2013
Rodzaj ziarna
kukurydza

Obiekt suszarniczo – magazynowy o łącznej pojemności 27 077 ton, składający się z 3 silosów płaskodennych, każdy o pojemności 8.135 ton oraz 3 silosów lejowych o pojemności 890 ton każdy. W Głubczycach pracują ponadto 2 suszarnie o cyklu ciągłym przy wydajności suszenia pszenicy 2160 ton/dobę. Całość obsługiwana jest za pomocą urządzeń transportowych (wydajność 80 t/h) oraz sterowana automatycznie poprzez skomputeryzowaną szafę sterowniczą.

Głogówek

4 389
Lokalizacja
Głogówek, Opolszczyzna, Polska
Czas realizacji
2012
Rodzaj ziarna
pszenica, rzepak, kukurydza

Obiekt magazynowy składający się z 3 silosów płaskodennych FSP 11,5/12 o łącznej pojemności 3 335 ton. Cały obiekt sterowany jest za pomocą szafy sterowniczej. W zespole zastosowano także urządzenia załadowczo – rozładowcze o wydajności 60 t/h oraz wiaty. Obiekt wykonany w charakterze generalnego wykonawstwa – kontrakt obejmował pełen zakres prac ziemno – fundamentowych wraz z technologią urządzeń magazynowych.

Głubczyce

24 492
Lokalizacja
Głubczyce, Opolszczyzna, Polska
Czas realizacji
2012
Rodzaj ziarna
pszenica, kukurydza rzepak

Obiekt suszarniczo – magazynowy złożony z 6 silosów płaskodennych o łącznej pojemności 18 613 ton, suszarni o cyklu ciągłym i wydajności suszenia 1140 ton pszenicy na dobę oraz urządzeń transportujących o wydajności 80 t/h. Całość zarządzana za pomocą szafy sterowniczej.

Gierałcice

3 574
Lokalizacja
Gierałcice, Opolszczyzna, Polska
Czas realizacji
2012 - 2013
Rodzaj ziarna
pszenica, rzepak, kukurydza

Obiekt suszarniczo – magazynowy, składający się z 3 silosów płaskodennych o łącznej pojemności 2562 ton, silosu lejowego o pojemności 154 ton. W skład zespołu wchodzi również suszarnia o cyklu ciągłym oraz wydajności suszenia dla pszenicy 381 ton/dobę. Całość obsługiwana jest za pomocą urządzeń transportujących o wydajności 50t/h oraz sterowana automatycznie poprzez szafę sterowniczą.

Ostaszewo

152
Lokalizacja
KUJAWY I POMORZE, POLSKA
Czas realizacji
I kw. – II kw. 2018
Rodzaj ziarna
-

W instalacji dla producenta pelletu drewnianego wykorzystaliśmy podnośnik kubełkowy 12,5 m z podestem spoczynkowym, dwa silosy kwadratowe FSB 3,8, zasuwy i rozdzielacze ręczne, elementy konstrukcyjne i armaturę. Zastosowany podnośnik kubełkowy wyposażyliśmy w napęd bezpośredni bezsprzęgłowy, motoreduktor z przekładnią walcowo – stożkową i łożysko baryłkowe.

Tomaszówka

26 316
Lokalizacja
Tomaszówka, obwód brzeski,
Białoruś
Czas realizacji
IV kw. 2006
Rodzaj ziarna
pszenica, pszenżyto, jęczmień

W Tomaszówce wybudowaliśmy obiekt o łącznej pojemności około 20 000 ton. Jest to zespół suszarniczo – magazynowy składający się z 8 silosów płaskodennych, dwóch suszarni o cyklu ciągłym i wydajności suszenia 1 200 t pszenicy/dobę oraz urządzeń transportujących o wydajności 130 t/h.

Soż

31 600
Lokalizacja
Kravtsovka, obwód homelski,
Białoruś
Czas realizacji
IV kw. 2001
Rodzaj ziarna
pszenica, pszenżyto, jęczmień,
kukurydza

Obiekt suszarniczo – magazynowy, w którym oprócz 10 silosów płaskodennych o łącznej pojemności blisko 24 000 ton, suszarni o cyklu ciągłym i wydajności suszenia 1 200 t/dobę, zastosowaliśmy także mieszalnie pasz oraz urządzenia transportujące o wydajności 130 t/h.

Ogrodniki

5 920
Lokalizacja
Ogrodniki, obwód grodzieński,
Białoruś
Czas realizacji
IV kw. 2006 – II kw. 2007
Rodzaj ziarna
pszenica, pszenżyto, jęczmień,
owies, rzepak, kukurydza

Obiekt w Ogrodnikach składa się z 4 silosów płaskodennych FSP 12,4/10 o łącznej pojemności ponad 4 500 ton oraz urządzeń transportujących o wydajności 60 t/h.

Dobrowolec

12 500
Lokalizacja
Arechauka, obwód mohylewski,
Białoruś
Czas realizacji
II kw. – IV kw. 2008
Rodzaj ziarna
pszenica, pszenżyto, kukurydza

Obiekt suszarniczo – magazynowy składający się z 4 silosów płaskodennych o łącznej pojemności 9 500 ton, dwóch suszarni o cyklu ciągłym i wydajności suszenia 1200 ton pszenicy/dobę, czyszczalni oraz urządzeń transportujących o wydajności 130 t/h.

Danprod

5 850
Lokalizacja
Perszai, obwód miński,
Białoruś
Czas realizacji
II kw. – IV kw. 2015
Rodzaj ziarna
pszenica, owies, jęczmień,
pszenżyto, śruta

Obiekt magazynowy przy mieszalni pasz składający się z 6 silosów lejowych FSL 7,6/11 40° o łącznej pojemności 2826 ton, 8 silosów lejowych FSL 4,8/7 50° o łącznej pojemności 976 ton, 8 silosów lejowych FSL 3,8/4 50° o łącznej pojemności 600 ton oraz silosu FSL 3,8/4 40° o pojemności 44 ton. W obiekcie Danprod zastosowaliśmy także czyszczalnię oraz urządzenia transportujące o wydajności 50 t/h.

Agrochema

4 136
Lokalizacja
Kupiszki, Litwa
Czas realizacji
2014-2015
Rodzaj ziarna
pszenica, rzepak

Obiekt magazynowy składający się z 2 silosów płaskodennych FSP 10,5/13 o łącznej pojemności 2 000 ton, 4 silosów lejowych FSL 5,7/12/50 o łącznej pojemności 1 144 tony i jednego silosu spedycyjnego przeznaczonego dla transportu kolejowego. Całość obsługiwana jest przez urządzenia transportujące o wydajności 130 t/h i 80 t/h. Obiekt FEERUM przyłączony został do starego elewatora. Połączony jest z węzłem spedycji kolejowej, który oprócz wagi zawiera również silos FEERUM. Zastosowane przez nas rozwiązania pozwoliły znacząco przyśpieszyć przyjęcie i obróbkę ziarna, a także zwiększyły bazę magazynową.

Zuju

16 435
Lokalizacja
Leonpolis, Litwa
Czas realizacji
2015-2017
Rodzaj ziarna
pszenica, rzepak, groch, kukurydza

Obiekt suszarniczo-magazynowy, składający się z silosów płaskodennych (2 x FSP15,3/18 i FSP 10,5/13), silosów lejowych o średnicach 5,7 i 7,6, 4 silosów spedycyjnych FSS3,8/6/40, suszarni DGG24 z cyklowentylatorami oraz urządzeń transportujących o wydajności 80 t/h. Beneficjentem obiektu jest hodowca drobiu, który dzięki rozbudowie obiektu o dodatkowe silosy FEERUM rozpoczął również działalność związaną ze skupem zboża.

Cabas

-
Lokalizacja
Švobiškis, Litwa
Czas realizacji
III kw.2017
Rodzaj ziarna
pszenica, groch, rzepak

Kompleks suszarniczy, który połączony jest z magazynem płaskim klienta. Zastosowana suszarnia pracy ciągłej z wymiennikiem ciepła SGOw16 może w godzinę wysuszyć 21 ton pszenicy. Ziarno transportowane jest urządzeniami o wydajności 50 t/h, a wysypywane na magazyn przenośnikiem taśmowym z wózkiem jezdnym.

Krisiunas

1 338
Lokalizacja
Gerkonys, Litwa
Czas realizacji
II kw. – III kw. 2017
Rodzaj ziarna
pszenica, rzepak

Obiekt magazynowy składający się z dwóch silosów płaskodennych FSP 8,6 z pełnym systemem wentylacyjnym o łącznej pojemności 1 000 ton i urządzeń transportujących o wydajności 30 t/h. Rozwiązania zastosowane przez FEERUM znacząco usprawniły i przyśpieszyły przyjęcie oraz obróbkę ziarna, a także powiększyły bazę magazynową.

Agrokoncernas

12 308
Lokalizacja
Bridžiai, Litwa
Czas realizacji
II – IV kw. 2013
Rodzaj ziarna
pszenica, rzepak

Obiekt magazynowo – suszarniczy, który składa się z 4 silosów płaskodennych o średnicy 12,4, 5 silosów lejowych o średnicy 7,6 i kątem leja 50 stopni, 2 silosów spedycyjnych, suszarni DGG28 oraz urządzeń transportujących o wydajności 80 t/h i 130 t/h. Obiekt wykorzystywany jest jako punkt skupu zboża.

Gatis

8 947
Lokalizacja
Gatis, Łotwa
Czas realizacji
I kw. – IV kw. 2017
Rodzaj ziarna
pszenica, kukurydza, rzepak

Obiekt suszarniczo – magazynowy składający się z czterech silosów płaskodennych FSP 15,3 i czterech silosów lejowych FSL 7,6, suszarni pracy ciągłej SDGG21. Na obiekcie zastosowano nowoczesny system transportów o wydajności 130 t/h oraz sterowanie komputerowe.

Bene

28 947
Lokalizacja
Bene, gmina Auce, Łotwa
Czas realizacji
II kw. – IV kw. 2017
Rodzaj ziarna
pszenica

Obiekt suszarniczo – magazynowy w Bene w południowo – zachodniej części Łotwy to pierwsza tak duża inwestycja FEERUM w tym kraju. Zespół ten, składający się z: 6 silosów płaskodennych, silosów lejowych z przewietrzeniem, suszarni pracy ciągłej SDGG 28, silosa lejowego spedycyjnego, może pomieścić około 22 000 ton ziarna. Inwestorem obiektu jest jeden z największych na Łotwie producentów drobiu oraz jaj spożywczych. FEERUM odpowiada za montaż oraz uruchomienie całego obiektu.

Ainis

3 494
Lokalizacja
Ancene, Łotwa
Czas realizacji
II kw. – III kw. 2017
Rodzaj ziarna
pszenica, rzepak, groch, kukurydza

Obiekt suszarniczo – magazynowy składający się z dwóch silosów płaskodennych FSP 11,5/12 i dwóch silosów lejowych FSL 6,7/6/50, suszarni pracy ciągłej SGG16. Na obiekcie zastosowano nowoczesny system transportów łukowych i zetowych o wydajności 80 t/h, a także przenośnik taśmowy z wózkiem jezdnym, który podaje ziarno na magazyn płaski klienta.

Chalchyn-gol

14 600
Lokalizacja
w pobliżu Choibalsan, Mongolia
Czas realizacji
II kw. – III kw. 2014
Rodzaj ziarna
pszenica

Mimo braku odpowiedniej infrastruktury drogowej, burz piaskowych i silnych wichur oraz odległości 8,5 tys. km wybudowaliśmy zespół suszarniczo – magazynowy w czasie zaledwie 4 miesięcy. Nasz mongolski partner dysponuje obecnie obiektem składającym się z czterech silosów płaskodennych, z których każdy może pomieścić 2595 ton ziarna, silosem spedycyjnym, silosem buforowym tradycyjnym oraz buforowym wraz z konstrukcją wsporczą o pojemności ok. 100 m³ (do napełniania worków z systemem zasuw ręcznych), suszarnią z systemem recyrkulacji powietrza oraz czyszczalnią bębnowo-sitową. W zespole Chalchyn-gol wykorzystaliśmy urządzenia transportujące o wydajności 80 t/h.

Pecica

-
Lokalizacja
Arad, Rumunia
Czas realizacji
III kw. 2015
Rodzaj ziarna
kukurydza

W obiekcie wykonaliśmy suszarnię zbożową o cyklu ciągłym SGG10 wraz z czyszczalnią bębnową o wydajności wstępnej dla pszenicy 50 t/h oraz urządzeniami transportującymi o wydajności 50t/h.

Peciu Nou

-
Lokalizacja
Temesz, Rumunia
Czas realizacji
IV kw. 2014
Rodzaj ziarna
słonecznik, kukurydza

W Peciu Nou wybudowaliśmy suszarnię o cyklu ciągłym do suszenia wszystkich rodzajów zbóż. Suszarnia utrzymuje jednakową wydajność, nawet przez cały okres żniw. W obiekcie zastosowaliśmy także urządzenia transportowe o wydajności 80 t/h.

Periam

-
Lokalizacja
Temesz, Rumunia
Czas realizacji
III kw. 2015
Rodzaj ziarna
kukurydza

W Periam zaprojektowaliśmy i zrealizowaliśmy kompleksowy system załadunku hali, składający się z kosza przyjęciowego, podnośnika kubełkowego oraz przenośnika taśmowego z wózkiem do zasypu hali. Wszystkie zastosowane urządzenia pracują z wydajnością 50 t/h.

Semlac

58
Lokalizacja
Arad, Rumunia
Czas realizacji
I kw. 2011
Rodzaj ziarna
kukurydza

Była to pierwsza realizacja FEERUM w Rumunii i jedna z pierwszych poza granicami Polski. W obiekcie wykorzystano suszarnię o cyklu ciągłym, silos spedycyjny, czyszczalnię sitową o wydajności 100 t/h (czyszczenie wstępne). Dodatkowo także urządzenia transportowe – podnośniki kubełkowe oraz redlery łańcuchowe o wydajności 50 t/h.

Schweinemast Groß Bäbelin

1720
Lokalizacja
Groß Bäbelin,
Dobbin – Linstow, Niemcy
Czas realizacji
I kw. - II kw. 2015
Rodzaj ziarna
pszenica

Obiekt magazynowy składający się z silosów lejowych FSL8,6/12 o pojemności 655ton każdy oraz urządzeń transportowych o wydajności 80t/h. Dodatkowo wykonano zasyp magazynu płaskiego pod mieszalnię pasz. Od projektu do uruchomienia obiektu minęły zaledwie 2 miesiące.

Kreutzkamper

1108
Lokalizacja
Bünde,
Niemcy
Czas realizacji
III kw - IV kw. 2018
Rodzaj ziarna
pszenica

Realizacja dla gospodarstwa w zachodnich Niemczech. Zastosowaliśmy dwa silosy płaskodenne, każdy o pojemności 421 ton.

Tu dowiedz się więcej o naszych inwestycjach na Ukrainie

Rudki

57 000
Lokalizacja
Rudki, obwód lwowski, Ukraina
Czas realizacji
2019-2021
Rodzaj ziarna
kukurydza, pszenica

Obiekt suszarniczo – magazynowy wybudowany na Ukrainie, tuż przy granicy z Polską. Zastosowaliśmy w nim m.in. silosy płaskodenne FSP 23,8/21 oraz silosy lejowe z koszem wewnętrznym 9,6/18, a ponadto szeroką gamę urządzeń transportowych: podnośniki kubełkowe, przenośniki łańcuchowe oraz armaturę. Pojemność całkowita powyżej 57 000 m3.

Iwanowka

150 000
Lokalizacja
Obwód Kijowski, Ukraina
Czas realizacji
2019/2020
Rodzaj ziarna
kukurydza, pszenica, słonecznik

Iwanowka to strategiczny obiekt Epicentr K – dostosowany do pracy w trybie przemysłowym, o wysokiej mocy i wydajności suszenia. Zastosowaliśmy w nim energooszczędne suszarnie FTD pracujące z mocą 44 MW i wydajnością suszenia kukurydzy 4 500 ton/dobę. Bezpieczne warunki dla przechowywanego ziarna gwarantuje automatyczny system sterowania obiektem, dzięki któremu możliwy jest stały pomiar parametrów ziarna, m.in. wilgotności i temperatury. Warunki te polepsza ponadto użycie przenośników taśmowych, które niemal niosą ziarno jak na dłoni, co więcej pozwalają zmniejszyć zużycie energii na elewatorze - blisko o 40%. W urządzeniach transportujących, połączeniach technologicznych oraz na dach silosów zastosowaliśmy specjalną powłokę polimerową. Łączna pojemność obiektu to 113 000 ton ziarna.

Iwanowka, Ukraina - obiekt FEERUM dla Epicentr K.

Wapniarka

103 000
Lokalizacja
Obwód Winnicki, Ukraina
Czas realizacji
2019/2020
Rodzaj ziarna
kukurydza, pszenica, słonecznik

Pierwszy z zaprojektowanych, wyprodukowanych i oddanych do użytku obiektów dla Epicentr K. Obiekt zamówiony w ramach bezprecedensowego w historii FEERUM S.A. kontraktu o wartości 35,6 mln euro. Zadaniem FEERUM było powiększenie mocy magazynowej tego obiektu poprzez dostarczenie 8 zbiorników o pojemności blisko 9 900 ton każdy. Na obiekcie zastosowaliśmy przenośniki taśmowe, które pozwalają na znaczne ograniczenie uszkodzeń transportowanego ziarna, a ponadto na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej nawet o 40% względem przenośników łańcuchowych. Łączna pojemność wybudowanych silosów to blisko 103 000 m3 ziarna.

Bachmacz

18 157
Lokalizacja
obwód czernihowski, Ukraina
Czas realizacji
III kw. - IV kw. 2013
Rodzaj ziarna
kukurydza, jęczmień, pszenica, rzepak

W północno – wschodniej części Ukrainy FEERUM wybudowało obiekt o łącznej pojemności 13 500 ton. Podczas pierwszego etapu budowy obiektu zrealizowano 2 silosy płaskodenne o pojemności ponad 3 500 ton oraz urządzenia transportujące o wydajności 80 t/h. W 2013 roku zespół powiększono o 2 silosy płaskodenne (FSP22,1/14) o pojemności blisko 5 000 ton każdy.

Basowka

592
Lokalizacja
obwód sumski, Ukraina
Czas realizacji
III kwartał 2010
Rodzaj ziarna
kukurydza, jęczmień, pszenica, soja

Na wschodzie Ukrainy, tuż przy rosyjskiej granicy, Feerum zrealizowało obiekt magazynowy o łącznej pojemności 450 ton. W ciągu dwóch miesięcy wybudowano 2 silosy płaskodenne (FSP 6,7/8) oraz urządzenia transportujące o wydajności 50t/h.

Borsuki

2197
Lokalizacja
obwód tarnopolski, Ukraina
Czas realizacji
I kw. – II kw. 2012
Rodzaj ziarna
kukurydza, jęczmień, pszenica, rzepak

W Borsukach zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy obiekt magazynowy składający się z silosu płaskodennego FSP 11,5/11 o pojemności 1024 tony, 2 silosów silosu buforowych FSL 6,7/10/50 oraz urządzeń transportujących o wydajności 80t/h.

Chmielnicki

101 250
Lokalizacja
obwód chmielnicki, Ukraina
Czas realizacji
2011 – 2017
Rodzaj ziarna
soja, kukurydza, jęczmień, pszenica

Największy obiekt zrealizowany do tej pory przez FEERUM. Prace w tej części zachodniej Ukrainy były prowadzone w pięciu etapach, od lutego 2011 roku do 2017 roku. Obecnie w obiekcie zmagazynować można 76 950 ton ziarna. FEERUM wybudowało 5 silosów płaskodennych, 4 silosy lejowe (2 x FSL 7,6/11 oraz 2 x FSL 8,6/13) oraz 3 silosy spedycyjne. W obiekcie wykorzystane zostały urządzenia transportujące o trzech zakresach wydajności – 50, 130 i 150 t/h.

Derno

1973
Lokalizacja
obwód wołyński, Ukraina
Czas realizacji
I kw. – II kw. 2013
Rodzaj ziarna
kukurydza, jęczmień, pszenica

Obiekt magazynowy składający się z 3 silosów lejowych FSL 7,6/11 o łącznej pojemności blisko 1 500 ton oraz urządzeń transportujących o wydajności 130 t/h. Wysyp w kształcie leja pozwala na szybkie opróżnienie silosu. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych transportów do wygarniania ziarna oraz nie ma potrzeby czyszczenia silosu wewnątrz, ponieważ ziarno zostaje rozładowane w całości grawitacyjnie.

Kozowa

60 526
Lokalizacja
obwód tarnopolski, Ukraina
Czas realizacji
2007 – 2009
Rodzaj ziarna
kukurydza, jęczmień, pszenica, soja

Obiekt suszarniczo – magazynowy, w którym zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy 6 silosów płaskodennych, 2 silosy buforowe, silos lejowy spedycyjny, suszarnię o cyklu ciągłym DGG28 (wydajność suszenia dla pszenicy 1 200 t/dobę) oraz urządzenia transportujące o wydajności 130 t/h.

Szpikow

54 736
Lokalizacja
obwód winnicki, Ukraina
Czas realizacji
2011 - 2014
Rodzaj ziarna
kukurydza, jęczmień, pszenica, soja

Jeden z większych obiektów magazynowych zaprojektowany i wykonany przez FEERUM, w jego skład wchodzi 16 silosów płaskodennych o różnej pojemności oraz urządzenia załadowczo - rozładowcze o wydajności 130 t/h.

Teofipol

97 871
Lokalizacja
obwód chmielnicki, Ukraina
Czas realizacji
I kw. 2011 – II kw. 2014
Rodzaj ziarna
kukurydza, jęczmień, pszenica, soja

Jeden z największych dotychczas zaprojektowanych i wybudowanych przez FEERUM obiektów magazynowych. Prace, podzielone na kilka etapów, przebiegały od marca 2011 do maja 2014 roku. Zespół złożony z 11 silosów płaskodennych, 2 buforowych i 2 spedycyjnych oraz urządzeń załadowczo – rozładowczych (wydajność 130 t/h) pozwala przechować w bezpiecznych warunkach aż 74 382 ton ziarna.Obiekty FEERUM - Teofipol/Ukraina.

Wendyczany

13 200
Lokalizacja
obwód winnicki, Ukraina
Czas realizacji
2011
Rodzaj ziarna
kukurydza, jęczmień, pszenica, soja

Obiekt magazynowy na który składają się 4 silosy płaskodenne, 4 silosy spedycyjne oraz urządzenia transportujące o wydajności 80 t/h. Transport ziarna w przypadku tego obiektu ma bardzo duże znaczenie, z uwagi na sąsiedztwo linii kolejowej, zastosowano silosy spedycyjne na konstrukcji nośnej dostosowanej do transportu kolejowego.Obiekty FEERUM - Wendyczany/Ukraina.

Gornostajewka

-
Lokalizacja
Hornostaivka,
obwód chersoński, Ukraina
Czas realizacji
2010
Rodzaj ziarna
kukurydza, jęczmień, pszenica, soja

Wyposażyliśmy obiekt w nowoczesną suszarnię SGOw8 o cyklu ciągłym z wymiennikami ciepła i cyklowentylatorami. Cyklowentylator służy do odbierania i oddzielenia kurzu, łuski i wszelkich lotnych zanieczyszczeń powstałych podczas suszenia, a wydmuchiwanych przez suszarnie. Stosuje się je w suszarniach zbożowych, a także w pomieszczeniach o wysokim zapyleniu. Specjalna budowa suszarni ogranicza do minimum straty ciepła i ułatwia odparowanie wilgoci.

Kapustency

8 100
Lokalizacja
obwód czernihowski, Ukraina
Czas realizacji
2012
Rodzaj ziarna
kukurydza, jęczmień, pszenica, soja

Obiekt magazynowy składający się z 2 silosów płaskodennych FSP 6,7/6 oraz urządzeń transportujących o wydajności 50 t/h. Zastosowaliśmy dach o zwiększonym kącie nachylenia do 34˚. Dzięki temu zwiększyliśmy pojemność zbiornika, ale również uniknęliśmy zalegania śniegu i niebezpiecznych oblodzeń zimą.

Kliknij aby zobaczyć wiecej

Łanowce

85 526
Lokalizacja
obwód tarnopolski, Ukraina
Czas realizacji
II kw. 2014 - 2017
Rodzaj ziarna
kukurydza, jęczmień, pszenica, soja

Wciąż rozbudowywany, obiekt magazynowy składający się z 10 silosów płaskodennych o łącznej pojemności 65 000 ton, 3 silosów spedycyjnych dla transportu samochodowego i kolejowego oraz urządzeń transportujących o wydajności 130 t/h.

Iwanówka

3 289
Lokalizacja
obwód tarnopolski, Ukraina
Czas realizacji
2008-2009
Rodzaj ziarna
kukurydza, jęczmień, pszenica, soja

Obiekt magazynowy składający się z 3 silosów płaskodennych o łącznej pojemności 3 289 m 3 oraz urządzeń transportujących o wydajności 50 t/h. W silosach płaskodennych stosujemy m.in. czujniki napełnienia, sondę temperatur z układem pomiaru.

Sambir

20 323
Lokalizacja
obwód lwowski Ukraina
Czas realizacji
III kw. 2017 – III kw. 2018
Rodzaj ziarna
pszenica, rzepak

Obiekt suszarniczo – magazynowy złożony z dwóch silosów płaskodennych o pojemności 6640 m3 każdy, silosów płaskodennych o pojemności 3304 m3 każdy, silosu buforowego, czterech silosów spedycyjnych, w tym dwóch przeznaczonych do wysypu na transport kolejowy, suszarni pracy ciągłej oraz urządzeń transportujących. Całość sterowana komputerowo.