Dwa miliony ton ziarna w siedem lat!

Wybudowany przez FEERUM kompleks magazynowy dla firmy Młynpol w ciągu 7 lat nieprzerwanej pracy przerobił 2 miliony ton ziarna, przyjmując codziennie minimum 800 ton zbóż. Jest to jeden z największych obiektów suszarniczo – magazynowych i jednocześnie najnowocześniejszy punkt przyjęć zboża w Polsce.

FEERUM obiekt w Osłej od początku budowało jako Generalny Wykonawca. Pierwszy etap inwestycji trwał niecały rok, mimo trudnych warunków pogodowych oraz konieczności częściowej wymiany gruntu. Obiekt składa się z 8 silosów płaskodennych o pojemności 9 000 ton każdy, oraz 6 silosów lejowych o pojemności całkowitej 6000 ton. Obiekt wyposażony jest ponadto w wysokowydajną suszarnię, której sprawna i efektywna praca umożliwia obsługę dostawców nawet podczas żniw.

Zakład Młynpol w Osłej jest jednym z najnowocześniejszych i największych punktów przyjęć zboża w kraju. Młynpol współpracuje z największymi producentami zbóż, jak również z rolnikami o małym areale upraw – zawsze jednak z Polski.

Ziarno pod kontrolą

Proces przyjęcia i składowania zboża sterowany  jest komputerowo. Ziarno po dotarciu do zakładu przechodzi dokładne, wielokierunkowe badania. Selekcja każdej partii surowca odbywa się metodą tradycyjną oraz przy użyciu nowoczesnej aparatury. – Zastosowaliśmy tutaj system pozwalający na monitorowanie i rejestrację parametrów magazynowanego surowca, dzięki temu w obiekcie Młynpol panują właściwe warunki przechowywania ziarna przez wiele miesięcy, bez obniżenia jego właściwości – mówi Wojciech Marciniszyn, dyrektor handlowy FEERUM S.A.

Intensywna eksploatacja

Jakość produktów FEERUM sprawia, że mimo intensywnej eksploatacji obiektu  użyte w kompleksie urządzenia transportowe nie wykazują nadmiernego zużycia. – Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z FEERUM. Wszystkie sugestie, które pojawiły się w trakcie projektowania obiektu oraz te, które pojawiły się w okresie wieloletniej eksploatacji obiektu zostały zrealizowane w pełni. Ważne jest dla nas wsparcie działu serwisowego FEERUM w bezproblemowej wymianie części, które podlegają zużyciu. Sprawny serwis w przypadku kompleksu  pracującego 365 dni w roku to podstawa – podkreśla Jerzy Pelc, kierownik zakładu Młynpol w Osłej.

Produkty oferowane przez FEERUM doceniają Klienci w 12 krajach. Firma do tej pory zrealizowała inwestycje o łącznej pojemności przekraczającej 3 mln m³.