FEERUM dla Przedsiębiorstwa Rolno – Przemysłowego Smogóry

FEERUM S.A. zakończyło budowę obiektu o łącznej pojemności 3 700 ton dla Przedsiębiorstwa Rolno – Przemysłowego Smogóry w województwie lubuskim. Przedsiębiorstwo Rolno – Przemysłowe Smogóry od kilkunastu lat prowadzi działalność skoncentrowaną na produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej – mleka i bydła opasowego, a także produkcji spirytusu w gorzelni rolniczej.


– Wybudowanie nowego obiektu było pilną koniecznością. Istniejące magazyny zbożowe miały już ponad 30 lat i były mocno zużyte. Z uwagi na to, że oprócz zboża paszowego produkujemy również zboże konsumpcyjne musieliśmy dostosować silosy i urządzenia do współczesnych wymagań, w tym przede wszystkim wymagań środowiskowych. Nasza dotychczasowa suszarnia była opalana miałem węglowym i dlatego w obecnych realiach jej dalsze użytkowanie nie było dłużej możliwe. – wyjaśnia Andrzej Babiak, prezes Przedsiębiorstwa Rolno – Przemysłowego w Smogórach.

W obiekcie zastosowaliśmy 10 silosów lejowych, z których dwa przeznaczone są na bufory dla suszarni pracy ciągłej SGG, a ponadto: przenośniki kubełkowe, łańcuchowe i taśmowe, zasuwy ręczne i elektryczne oraz połączenia technologiczne z wypełnieniem materiałem trudnościeralnym. Silosy wyposażyliśmy w system pomiaru temperatur. Cały obiekt został podłączony do systemu sterowania komputerowego.

– Przeprowadzenie tej inwestycji poprzedziła dosyć długa i głęboka penetracja rynku producentów silosów i suszarni. Zdecydowaliśmy się na firmę FEERUM, dlatego, że produkuje urządzenia bardzo dobrej jakości. Przede wszystkim jest to też firma z kapitałem polskim, a jej siedziba i zakład produkcyjny znajduje się w stosunkowo bliskiej odległości. Stąd w każdej chwili możemy skontaktować się z firmą w kwestii serwisu czy też wymiany ew. części zamiennych. Jakość wytwarzanych przez FEERUM urządzeń była dla nas najważniejszym wyznacznikiem. Na rynku polskim jest wiele firm, ale to właśnie FEERUM wybraliśmy do wybudowania nasze nowej baterii silosów. – podkreśla Andrzej Babiak.

Zobacz film z realizacji dla Przedsiębiorstwa Rolno – Przemysłowego Smogóry.