FEERUM nagrodzone tytułem „Inwestor bez granic” podczas XI EKG

W konkursie ,,Inwestor bez granic” nagradzane są zagraniczne firmy, inwestujące swój kapitał w Polsce oraz polskie firmy zdobywające światowe rynki. Kapituła konkursu doceniła FEERUM za realizację odważnej, skutecznej strategii ekspansji zagranicznej oraz budowę polskiej marki na świecie.

Spółka FEERUM S.A., wiodący producent kompleksowych elewatorów zbożowych w Polsce, została laureatem konkursu „Inwestor bez granic” w kategorii polskich firm inwestujących za granicą. Przyznanie prestiżowych nagród odbyło się 13 maja br. podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. W konkursie ,,Inwestor bez granic” nagradzane są zagraniczne firmy, inwestujące swój kapitał w Polsce oraz polskie firmy zdobywające światowe rynki. Wśród nominowanych znalazły się firmy z sektorów takich jak: automatyka przemysłowa, chemia, energetyka, elektrotechnika, nieruchomości, przemysł obronny, spożywczy, maszynowy, samochodowy, stalowy czy telekomunikacja.

Wybierając najlepszych inwestorów kapituła konkursu oceniała polskie firmy realizujące odważne, skuteczne strategie ekspansji zagranicznej. Oceniano ich wpływ na potencjał polskiego eksportu, jednak nie ograniczono się jedynie do zestawienia danych finansowych. Nominację do nagrody zdobyły tylko te firmy, które przy racjonalnej ocenie ryzyka, z powodzeniem inwestują na obcych, niekiedy odległych rynkach, stawiając przy tym na współpracę lokalną i respektując kulturową specyfikę i zasady odpowiedzialności społecznej biznesu. Nagrodzono te firmy i inwestycje, które budują markę Polski na świecie i otwierają drzwi przed innymi polskimi firmami.

Tytuł „Inwestora bez granic” to dla FEERUM niezwykle ważne wyróżnienie. W 2018 roku eksport odpowiadał za ponad 70 proc. naszych przychodów. Nasz biznes opieramy nie tylko na rachunku ekonomicznym, ale także na wartościach ważnych pod każdą szerokością geograficzną. Doceniają nas klienci w kilkunastu krajach, obecnie realizujemy m.in. kontrakt na budowę pięciu kompleksów suszarniczo-magazynowych w Tanzanii, który jest największym tego typu projektem w tym kraju. Na początku tego roku rozpoczęliśmy z kolei realizację wartych ok. 50 mln euro kontraktów na Ukrainie. Dzięki wieloletniej współpracy z producentami zbóż, doskonale rozumiemy potrzeby naszych klientów. Uważamy, że wysokiej jakości produkt połączony z finansowaniem to klucz do sukcesu w eksporcie, nie tylko w Europie, ale również w Afryce czy innych krajach świata – powiedział Daniel Janusz, prezes zarządu FEERUM S.A.