Jeden z największych elewatorów FEERUM

Obiekt Winnica, wyprodukowany i dostarczony dla Epicentr Agro, oficjalnie rozpoczął działanie. Jest to obecnie najpotężniejszy kompleks przetwarzania i magazynowania zboża w regionie, jego łączna pojemność to 375 tysięcy ton.

Grain Storage Forum ELEVATOR – 2021 „Smart” w Winnicy zgromadziło liderów branży agro i blisko 300 osób odwiedzających. Wszyscy mogli z bliska poznać zastosowane na obiekcie urządzenia, posłuchać o efektywności ich pracy oraz innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych.

FEERUM zaprojektowało, wyprodukowało i dostarczyło na obiekt w Winnicy 18 silosów płaskodennych, silosy lejowe, cztery energooszczędne suszarnie FTD oraz szereg urządzeń do transportu pionowego i poziomego ziarna o wydajności 250 t/h. Łączna pojemność silosów FEERUM to ponad 260 tysięcy m3.

Razem z naszym ukraińskim partnerem – Epicentr Agro, zaprezentowaliśmy obiekt najwyższej jakości. Uczestnicy Grain Storage Forum ELEVATOR docenili ogrom kompleksu oraz wysoką klasę zastosowanych urządzeń. Cieszy mnie to, tym bardziej że projekt Winnica jako okręt flagowy Epicentr Agro trafił w nasze ręce. To wynik dużego zaufania, za które jesteśmy wdzięczni i bardzo je doceniamy – podkreśla Daniel Janusz, prezes zarządu FEERUM S.A.

Wydarzenie było także okazją do spotkań i rozmów dotyczących innowacyjnych rozwiązań oraz przyszłości ukraińskiego rynku agro.

Podczas panelu dyskusyjnego mówiłem o ogromnej szansie przed jaką stoi obecnie Ukraina. Budowa nowoczesnych magazynów zbożowych, konsekwentnie realizowana przez Epicentr Agro we współpracy z nami, będzie miała ogromny wpływ na zwiększenie roli Ukrainy w rankingu światowych producentów zbóż. W świecie targanym różnego rodzaju klęskami – suszą, powodziami, brakiem dostępu do wody pitnej, czy huraganami – Ukraina będzie mogła w pełni wykorzystać swój potencjał rolniczy – dodaje Daniel Janusz.

Zapraszamy do obejrzenia video z obiektu.