Jubileuszowe AGRO SHOW za nami

Prezentacja najnowszej oferty FEERUM, setki spotkań i ciekawych rozmów na temat kondycji branży rolnej, a przede wszystkim planowanych przez rolników inwestycji. Mimo zmiennej aury pogodowej tegoroczne targi odwiedziły tysiące zwiedzających.

Jubileuszowa edycja AGRO SHOW zgromadziła ok. 750 wystawców. Wśród nich, jak co roku, od czternastu lat swoją ofertę zaprezentowało FEERUM – lider w produkcji kompleksowych obiektów suszarniczo – magazynowych.

– Początek targów mimo dopisującej aury zaskoczył nas małą liczbą odwiedzających. W sobotę i niedzielę gości było już znacznie więcej. Dla nas targi od wielu lat są doskonałą okazją do bezpośrednich spotkań z rolnikami – najczęściej tymi, którzy dopiero szukają odpowiednich rozwiązań technologicznych dla siebie. Równie interesujące są jednak rozmowy z naszymi klientami z ostatnich lat i tymi z lat bardziej odległych. Są one dowodem na to, że nasza pozycja na rynku kompleksowych systemów suszenia i magazynowania ziarna jest bardzo mocna. A poza tym miło usłyszeć po wielu latach od zakończenia budowy, że obiekt funkcjonuje i nadal z pełną mocą służy klientowi – zaznacza Wojciech Marciniszyn, dyrektor handlowy FEERUM S.A.

Zwiedzający targi na stoisku FEERUM oprócz tradycyjnego już silosu mogli zobaczyć podnośnik kubełkowy o wydajności 200 ton/h, urządzenie pokazowe ukazujące zasadę działania transportu poziomego oraz pionowego. W technologii urządzenia został przewidziany i zaprezentowany łukowy przenośnik łańcuchowy, jako propozycja na zoptymalizowanie kosztów budowy, ponieważ dzięki zastosowaniu tego urządzenia na swoim obiekcie klient oszczędza na dołach technologicznych, które nie muszą być tak głębokie. W celach optymalizacji kosztów budowy obiektu pokazany został redler łukowy, który pozwala na ominięcie drogich prac związanych z budową dołów technologicznych. Urządzenie pokazuje zasadę działania rozdzielaczy dwu – i trzydrogowych oraz zasuw pneumatycznych.

– Na Bednarach jestem po raz czwarty. Przyjeżdżam tutaj, ponieważ wiem, że mogę na żywo zobaczyć część maszyn i urządzeń. Na stoisku FEERUM mogłem na żywo zobaczyć zasadę działania transportów pionowych i poziomych. Specjalista FEERUM przedstawił mi wszystkie stosowane przez firmę rozwiązania, dobrał również te najbardziej odpowiednie dla mnie – mówi Andrzej Karczyszyn z okolic Łowicza.

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW Bednary to spotkanie producentów i dystrybutorów działających w branży rolniczej. Na ponad 145 tys. m2 swoją ofertę zaprezentowało blisko 750 wystawców. Targi odbyły się już po raz dwudziesty, a dla FEERUM po raz czternasty.