Kolejny obiekt FEERUM na Dolnym Śląsku

Początkiem 2021 roku FEERUM oddało do użytku kompleks suszarniczo – magazynowy dla Grupy Producenckiej Agil Agro Sp z o.o. Uprawy grupy obejmują łącznie ponad 2 000 ha, a wśród nich najważniejsze są uprawy rzepaku, pszenicy, kukurydzy i buraków cukrowych. Łączna pojemność obiektu to ponad 21 000 m3 ziarna.

Ofertę produktów FEERUM sprawdziliśmy m.in. z polecenia naszych zaprzyjaźnionych gospodarstw z Udanina, Osłej (Młynpol) czy innych gospodarstw z rejonu Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Wampak od lat użytkuje silosy FEERUM i zachęcał nas do omówienia budowy własnej bazy suszarniczo – magazynowej z producentem z Chojnowa. Obiekt jest gotowy do pracy, przeprowadzono próby z ziarnem. Na razie nie mamy żadnych zastrzeżeń. Wierzymy, że tak samo jak koledzy z Udanina czy Osłej będziemy zadowoleni z pracy własnego obiektu – podkreśla Alois Gillmaier, przedstawiciel Grupy Producenckiej Agil Agro Sp z o.o.

Technologia obiektu w Targoszynie została dostosowana do wszystkich potrzeb klienta. Na życzenie Agil Agro we wszystkich silosach płaskodennych zamontowaliśmy dodatkowy wysp boczny, umożlwiający grawitacyjne opróżnienie silosu (do poziomu około 70% jego powierzchni magazynowej). Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić energię elektryczną, jak i amortyzację urządzeń transportowych niezbędnych do wykonania tego samego procesu w tradycyjny sposób – mówi Wojciech Marciniszyn, dyrektor handlowy FEERUM S.A.

Zastosowane na obiekcie urządzenia transportowe pracują z wydajnością 130 ton na godzinę. Do odbioru ziarna spod silosów płaskodennych zastosowano przenośniki taśmowe, sterowane poprzez falownik współpracujący z kolejnym urządzeniem odbierającym tj. podnośnikiem kubełkowym. Na obiekcie zastosowano ponadto: przenośniki łańcuchowe, suszarnię pracy ciągłej DGG24 z systemem odpylania oraz czyszczalnię sitowo – bębnową.

W procesie wyboru wykonawcy porównywaliśmy oferty i możliwości wielu firm. FEERUM przekonało nas przede wszystkim produktem wysokiej jakości, niejednokrotnie wyższym niż propozycje firm konkurencyjnych, np. w kwestii zastosowań wypełnień trudnościeralnych w transportach i powłoki polimerowej na dachach silosów. Dodatkowo doceniliśmy możliwość serwisowania obiektu online i dużą dostępność części zamiennych – dodaje Alois Gillmaier.

Film z obiektu Agil Agro.