Nowa realizacja FEERUM w Polsce – Połęcko

FEERUM zakończyło prace w miejscowości Połęcko. Inwestycja rozpoczęta w kwietniu 2020 roku polegała na wyprodukowaniu, dostarczeniu, montażu i uruchomieniu kompleksu urządzeń do bazy magazynowej.

W zamówieniu firmy DARPLON Dariusz Kozakiewicz znalazła się m.in. suszarnia pracy ciągłej SGG16, podnośniki kubełkowe, przenośniki łańcuchowe, przenośniki taśmowe i ślimakowe, czyszczalnia wraz z konstrukcją nośną oraz połączenia technologiczne z wypełnieniem trudnościeralnym. Całość została połączona i podpięta do szafy sterowniczej, dzięki czemu zarządzanie obiektem nie sprawia żadnych trudności.

Obiekt w Połęcku wybudowany został tuż obok przestarzałego zespołu magazynowego. Doświadczone wiekiem silosy oraz suszarnia nie nadawały się już do dalszej intensywnej pracy. Zaproponowaliśmy budowę nowej, wydajnej i energooszczędnej suszarni SGG oraz zastosowanie transportów ziarna ze specjalnym, syntetycznym wypełnieniem zapewniającym długoletnią pracę urządzeń. – mówi Wojciech Marciniszyn, dyrektor handlowy FEERUM S.A.

Zamiast silosów w nowym obiekcie zastosowano magazyn płaski. Klient zdecydował się na budowę magazynu z uwagi na wielofunkcyjny charakter tego rozwiązania. FEERUM wsparło klienta w dostawie i montażu systemu wentylacji magazynu oraz zastosowaniu przenośnika taśmowego z wózkiem jezdnym, który pozwala na szybkie i równomierne zasypanie zbiornika ziarnem.

– Realizacja umowy przebiegała sprawnie i zgodnie z ustalonym planem prac. Polecam firmę FEERUM jako sprawdzonego partnera w realizacji kompleksowych inwestycji dla magazynowania – podkreśla Dariusz Kozakiewicz, DARPLON.

Zobacz film z realizacji dla firmy DARPLON.