Nowe silosy oraz zmodernizowane transporty w Bielawie

FEERUM zrealizowało na rzecz Dzierżoniowskiej Grupy Producentów Nasion Zbóż Sp. z o. o. zadanie polegające na budowie nowego kompleksu magazynowego oraz drugie, związane z gruntowną modernizacją istniejącego obiektu. Łączna pojemność obiektu to ponad 7000 m3 ziarna.

W pierwszym etapie prac FEERUM zaprojektowało, wyprodukowało i zamontowało obiekt magazynowy o łącznej pojemności ponad 7000 m3 ziarna, składający się z czterech silosów płaskodennych FSP 12,4/12 z estakadą, wentylatorami i sondami temperatur, silosu lejowego 6,7/12/50st, dwóch silosów spedycyjnych 3,8/3/40st, podnośników kubełkowych o wydajności 130 t/h, przenośników łańcuchowych, wygarniaczy ślimakowych, rozdzielaczy i zasuw elektrycznych, połączeń technologicznych z wypełnieniem trudnościeralnym, wiaty wysokiej pod kosz przyjęciowy. Cały obiekt został podłączony do szafy sterowniczej z mikroprocesorowym sterowaniem.

W drugim etapie prac FEERUM przeprowadziło modernizację urządzeń transportowych oraz armatury na starym obiekcie składającym się z 36 silosów lejowych. FEERUM dostarczyło przenośniki łańcuchowe (typu redler) o wydajności 60 t/h, tak aby w pełni dostosować się do pracy pozostałych elementów obiektu. W ramach dodatkowego zamówienia FEERUM dostarczyło także nowe zasuwy podredlerowe do zasypu silosów starej części obiektu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z realizacji w Bielawie.