Rozbudowa obiektu dla GROT Sp. z o. o.

FEERUM S.A. już od blisko dziesięciu lat współpracuje z GROT Sp. z o. o. Wszystko zaczęło się w już w 2013 roku podczas budowy obiektu magazynowego z urządzeniami załadowczo – rozładowczymi w Suchorzewku, Wielkopolska. Drugą inwestycję FEERUM zrealizowało w 2018 roku, właśnie w Składowicach, gdzie powstał kompleks suszarniczo – magazynowy o łącznej pojemności ok. 3 200 ton.

Przez wszystkie te lata byliśmy zadowoleni z jakości produktów FEERUM, usług serwisowych i fachowego doradztwa. Dodatkowo z racji tego, że już na etapie projektowania całego zakładu za namową specjalistów FEERUM założyliśmy możliwość etapowania inwestycji – decyzja o rozbudowie zapadła szybko i bez większych trudności – mówi Tadeusz Klarzyński, prezes GROT Sp. z o. o.

Rozbudowa w roku 2021 objęła budowę: pięciu kolejnych silosów lejowych FSL 7,6/15 (kąt leja 40˚) z systemem nawiewu leja, wentylatorami i układem pomiaru temperatur, transporty – przenośniki łańcuchowe, podnośniki kubełkowe, armaturę – w tym rozdzielacze i zasuwy, połączenia technologiczne wykonane z wewnętrznym wypełnieniem trudnościeralnym. Ziarno na obiekcie suszone jest w suszarni pracy ciągłej SGG16 z 2018 roku. Cały obiekt sterowany jest w pełni komputerowo.

Zawsze na początku rozmów z nowym klientem staramy się wspólnie popatrzeć na możliwą drogę rozwoju danej działalności. Takie perspektywiczne założenia są efektem naszych wieloletnich doświadczeń. Często inwestycja postrzegana przez klienta jako zamknięta całość po kilku latach nie spełnia jego oczekiwań produkcyjnych. Zachęcamy i wspieramy naszych klientów w tym, aby już w pierwszych krokach inwestycyjnych przewidzieć miejsce na kolejne silosy, hale magazynowe czy pomieszczenia gospodarcze – podkreśla Wojciech Marciniszyn, dyrektor handlowy FEERUM S.A.

Obiekt w Składowicach po rozbudowie posiada pojemność 8 400 m3. Gospodarstwa rolne GROT Sp z o. o. zajmują się suszeniem, czyszczeniem oraz składowaniem różnych kultur upraw, głównie rzepaku, pszenicy i kukurydzy.

Zapraszamy do obejrzenia video z obiektu.